Меню Меню
Наші Послуги Наші Послуги

Консультація психотерапевта


Для багатьох людей зважитися на консультацію психотерапевта непросто. У нашій громадській свідомості ще й досі присутні установки, що це «показник слабкості характеру» або «визнання божевілля». У цьому розділі ми постараємося пояснити, навіщо та для чого необхідно звертатися до психотерапевта, які задачі він вирішує, як підготуватися до консультації та чого чекати від зустрічі зі спеціалістом.

Психологи, психотерапевти та психіатри: у чому різниця та до кого звертатися ?

Психолог – це фахівець, який працює зі здоровими людьми, у яких є проблеми. Зазвичай він має гуманітарну або медичну освіту та не має права прописувати медикаменти та призначати курс лікування. Докладніше про консультації психолога можна дізнатися в цьому розділі: Індивідуальна консультація психолога.

Психіатр – це фахівець, який працює з людьми, які мають психічні порушення. Він має право призначати лікування, обстеження та ін. Він має бути обов’язково лікарем, який закінчив медичний навчальний заклад. Зустріч може проходити в медичній установі або в приватному кабінеті, але у лікаря обов’язково повинна бути чинна ліцензія. Раніше, керівник нашого центру Дар’я Селіванова, записала інтерв’ю з психіатром Андрієм Бондарчуком, де обговорювалися питання: чи можна госпіталізувати людину примусово, як ставитись до призначення медикаментів, чи можна збожеволіти від тривоги та багато іншого.

https://youtu.be/JwSLtz_jo7I

Психотерапевтом – може бути як психолог, так і лікар. У випадку якщо ми говоримо про лікаря психотерапевта, це спеціаліст, який працює з неврозами (так званими «межовими» станами, порушеннями емоційної сфери, але без порушень психічної). Він має право призначати лікування та проводити психотерапію (спілкування з клієнтом, застосування різних психологічних методик та методів за для розв’язання психоемоційних труднощів).

Психолог психотерапевт – це спеціаліст, який працює з неврозами, який не має права застосовувати медикаменти, але має право проводити психотерапію та застосовувати різні психологічні методики. Психолог може стати психотерапевтом, якщо отримає відповідну практичну освіту, що дозволяє йому застосовувати певний психотерапевтичний метод. Це може бути: гештальт-терапія, когнітивно-поведінкова терапія, тілесно-орієнтована психотерапія, процесуальна психотерапія тощо.

Кому може знадобитися психотерапія або консультація психотерапевта?

На консультацію до психотерапевта зазвичай приходять люди, які страждають від тривоги, панічних атак, депресії, різних фобій або страхів. Також послуги психотерапевта будуть потрібні людям, які страждають психосоматичними розладами (синдром подразненого кишківника, головні біль, нудота та блювання на нервовому ґрунті, та інше). Такий спеціаліст має працювати у парі з психіатром або лікарем психотерапевтом, щоб мати можливість доповнювати курс психотерапії медикаментами, якщо це необхідно. Іноді до сімейного психотерапевта звертаються пари, які потребують допомоги. Буває, що один з членів сім’ї страждає переліченими вище проблемами, і це відбивається на сімейному житті обох партнерів. До дитячого психотерапевта звертаються в тому випадку, якщо проблеми спостерігаються у дитини або підлітка.

З початком війни в Україні список запитів, з якими звертаються до психотерапевта розширився. Додалися: посттравматичний стресовий розлад у дорослих та дітей; втрата домівки, вимушена міграція, втрата близьких, страх майбутнього.

Якщо у вас є підозра, що вам необхідна консультація психотерапевта, пропонуємо пройти вам самостійне тестування за допомогою методик, які ми підготували: Тести для самомоніторингу психологічного стану.

Яка вартість сеансу?

Ціна за сеанс у різних фахівців може різнитися, залежно від досвіду роботи, освіти спеціаліста та методу, який він використовує. У нашому центрі це наступні розцінки:

Ціна консультації керівника центру – 1200 гривень, консультація інших фахівців складає 1000 гривень (55 хвилин).

Як підготуватись до консультації психотерапевта?

Вам необхідно проконсультуватися з лікарями суміжних спеціальностей, якщо вас турбує якась фізіологічна симптоматика. Наприклад, вам може потрібно консультація кардіолога, якщо ви відзначаєте перебої у роботі серця на тлі стресу. Або консультація ендокринолога, якщо є підозри порушення гормонального фону.

Якщо у вас вже є висновок лікарів буде корисно, якщо ви візьмете їх з собою.

Потім вам необхідно спробувати сформулювати, що саме вас турбує? Як давно з’явилися у вас подібні проблеми ? Що ви вже пробували зробити? Що вам допомагає, а що, ні ? Якщо це складно сформулювати, не хвилюйтеся, це не критично. На першій консультації наш фахівець вам обов’язково допоможе у цьому.

Як проходить консультація з психотерапевтом?

Як будь-яка інша консультація: наш спеціаліст допоможе вам зорієнтуватися в тому, що вас турбує, запропонує варіанти роботи з даною проблематикою, погоджує з вами подальші дії та тактику роботи. Ми не страшні, правда 🙂

Чи займаємось ми медикаментозним лікуванням?

Ні, не займаємось. У нас психологічний центр, ми не маємо профільної освіти та відповідної ліцензії. Але ми можемо порадити, де медикаментозне лікування можна отримати. Ми можемо вести психотерапію паралельно з медикаментозним лікуванням, якщо це є необхідним.

Чи може психотерапія проходити онлайн? Чи буде це ефективним?

Психотерапевти нашого центру окрім очних консультацій, надають також психотерапевтичні консультації онлайн (Skype, Zoom, Google Meet). Наукові дослідження показують, що психотерапія онлайн часто не поступається очним зустрічам, а в деяких випадках може бути ефективнішою. Ми написали статтю про плюси та мінуси роботи з психотерапевтом онлайн, яку можна почитати тут: Чи ефективна психотерапія онлайн?

Також кілька речень про “слабкість характеру”, “силу волі” та інші установки. Вони не мають ніякого відношення до реальності. З необхідністю допомоги психотерапевта може зіткнутися будь-яка людина. У будь-якому віці, соціальному статусі, з будь-яким рівнем сили волі. Це пережитки радянської ідеології, від якої необхідно позбавлятися, так само як і від назв вулиць або радянських пам’ятників. Займатися своїм здоров’ям, психологічним і психічним – не соромно, а корисно. Це внесок у цінність життя, його якість та наповненість. Не бійтеся в якийсь момент звернутися по допомогу. Дуже часто ваші страхи та хвилювання про власний стан виявляться перебільшеними, ніж є насправді. Ми допомогли багатьом людям та зробимо все, щоб допомогти й вам!

Психологічний центр “Без паніки”

Записатися на консультацію

    Ви можете скористатися формою для запису на консультацію нижче:

      Ви можете замовити зворотний дзвінок використовуючи цю форму: