Меню Меню
Наші Послуги Наші Послуги

Панічні Атаки. Симптоми і Лікування в Києві


Тут ми спробуємо відповісти на ті питання, які найчастіше ставлять люди, які страждають панічним розладом.

Що таке панічні атаки?

Відразу просимо вибачення за деяке спрощення визначення, але нам не хочеться говорити сухою медичною мовою: Панічні атаки – це безпричинні напади панічного страху, що супроводжуються різким погіршенням самопочуття. Повну медичну класифікацію та опис Ви можете прочитати тут: Панічна атака. Визначення.

Панічні атаки: симптоми

У кожної людини, яка страждає від недуги, зазвичай своя індивідуальна картина. Але найчастіше можна зустріти такі симптоми:

  • нестача повітря
  • запаморочення
  • прискорене серцебиття
  • нудота
  • жар
  • озноб
  • відчуття нереальності того, що відбувається
  • позиви в туалет
  • потовиділення

Найчастіше ще є бажання втекти, сховатися, притулитися до чого-небудь. Клієнти часто кажуть так: «Відчуття, що ще ледь-ледь, і ти впадеш в непритомність». Нерідко також підвищується артеріальний тиск. Деяких людей найбільше турбують серцебиття і страх, що може трапитися інфаркт або інсульт. У когось – запаморочення або нудота. Іноді у людини неприємні тілесні симптоми при панічних атаках відходять на другий план, в той час, як все занепокоєння відбувається саме від відчуття страху. Він теж може варіюватися: страх померти, страх збожеволіти, страх втратити свідомість або опинитися в безглуздій ситуації. Все це призводить до гострої потреби в лікуванні панічних атак. Київ, як і будь-який інший мегаполіс, на жаль, лише сприяє розвитку цього неврозу.

Саме так виглядають основні симптоми панічної атаки

Чи можна вилікуватися?

Дуже багато наших клієнтів, зневірившись у лікуванні панічних атак в Києві, запитують: «А це взагалі лікується? Чи це назавжди?»

Пам’ятайте!: панічні атаки лікуються! Це не вирок! Можна жити й без них. Але цим потрібно займатися, а не чекати, коли вони пройдуть самі собою. Однак скажемо чесно: якщо Ви й до нападів панічного страху були тривожною людиною (що в 99% випадків саме так), то Ви, швидше за все, і залишитеся схильними до тривоги. Але можна позбутися спалахів паніки, навчитися поводитися зі своєю тривогою, стати повноцінною людиною.

10 причин обратится именно к нам 

Панічні атаки – лікування?

Отже, напади паніки – це порушення емоційної сфери, надлишок тривоги, якщо сказати по-простому. Значить, лікувати їх повинен психотерапевт. Про різницю лікарів психотерапевтів і психологів ви можете прочитати тут: психотерапевт.

Ми не радимо займатися самолікуванням, приймати препарати за рекомендаціями на форумах. Препарати повинен обов’язково призначати лікар! Зазвичай подібні неврози лікуються або антидепресантами, або протитривожними препаратами. Іноді обома одночасно.

Зверніть увагу! Медикаментозне лікування не призводить до позбавлення від панічних атак. Воно знімає напади та симптоми, але не усуває причини. Воно необхідне, якщо стан занадто гострий і суттєво обмежує Ваше життя. Психотерапія ж допомагає усунути не лише симптоми, а й причини панічних атак. Чим довше Ви лікуєтеся не тими методами, тим більший Ваш відчай і безсилля. У нас завжди виникає багато співчуття, коли до нас приходить людина, яка страждає панікою вже 5 або більше років. Це пекло, в якому вона живе кожен день. Чим раніше почати лікування, тим швидше і легше можна подолати напади панічного страху

Чи можна самостійно вилікуватися?

Ми абсолютно впевнені, що будь-яку проблему можна вирішити безліччю способів. У тому числі й самостійно. Тому якщо у Вас є поліпшення, яких Ви досягли самостійно – це прекрасно! В кінці цієї статті ми наводимо список тих книг, які вважаємо корисними. Ви можете там знайти те, що допоможе Вам впоратися з цією проблемою хоча б частково або зменшити їх інтенсивність. І в розділі «відео» ви знайдете багато корисних відеороликів наших фахівців на цю тему.

Пам’ятайте, що у всьому важливо знати та відчувати міру! Якщо Ви подряпали палець, то цілком можна самостійно продезінфікувати його зеленкою і наклеїти пластир. Але якщо Ви зламали руку, варто йти до травматолога в лікарню.

Панічні атаки: чи можна збожеволіти?

Це вельми незручне запитання не всі клієнти наважуються вимовити вголос. Однак такі побоювання є практично у кожного. Розберімо: одним з найвагоміших критеріїв «божевілля» є відсутність критики до свого стану. Простіше кажучи, людина, яка страждає на психічне захворювання, не вважає, що з нею щось не так. Вона щиро впевнена, що з нею все в порядку. При панічних атаках критичність є. Вони належать до емоційних, а не психічних порушень. Щобільше, людина ясно і чітко усвідомлює, що те, що відбувається з нею не можна віднести до звичайного стану. Тому подібні побоювання майже завжди безпідставні. Більш детально Ви можете прочитати про це в нашій статті.

Скільки потрібно часу, щоб позбутися від недуги?

На наш погляд, тут немає ніяких норм. Спираючись на наш досвід роботи з панічними атаками, ми можемо сказати, що хтось говорить про покращення вже після першої зустрічі, а хтось ходить кілька місяців, перш ніж зможе з упевненістю сказати: «мені стало краще». Наші рекомендації стосовно цього такі: знайдіть того фахівця, з ким Вам буде комфортно працювати (тут Ви можете прочитати про те, як краще вибирати психолога для консультації). Потім обговоріть з ним термін, протягом якого Ви пробуєте працювати. Ми зі своїми клієнтами зазвичай домовляємося про 5-10 зустрічей. Якщо за цей час Ви не побачите у себе покращення, значить потрібно щось міняти. Або психолога, або метод роботи. Ви можете не позбутися від панічних атак за цей термін, але Ви повинні відчувати, що Вам легшає.

Корисні книги для корекції панічних атак:

Ми вважаємо, що ці книги можуть бути для Вас корисними. Вони не рівноцінні психотерапії, але можуть істотно полегшити Ваше життя:

М. Є. Сандомирський «Захист від стресу»

Р. Ліхі. Свобода від тривоги.

Д. Вестбрук. Подолати панічний розлад

Відео про панічні атаки можна знайти тут. 

Панічні атаки лікування. Київ

Записатися на консультацію

    Ви можете скористатися формою для запису на консультацію нижче:

      Ви можете замовити зворотний дзвінок використовуючи цю форму: