Сімейний психолог і коли до нього звертатися?
До сімейного психолога зазвичай приходять пари, які перебувають у кризі. Це може бути зрада одного з партнерів, постійні сварки, ревнощі, нездатність почути один одного та ін. В цьому розділі я спробую відповісти на запитання, які можуть вас цікавити, якщо ви хочете звернутися до фахівця. Отже:
Як підготуватися до консультації сімейного психолога?
Зазвичай, ніякої спеціальної підготовки не потрібно. Але буде чудово, якщо ви попередньо обдумаєте відповіді на такі запитання:
- Навіщо особисто вам потрібна консультація сімейного психолога? Якої б ви хотіли допомоги в особистих, сімейних проблемах?
- Що вас не влаштовує у стосунках?
- Як давно це почалося?
- Що ви вже робили, щоб розв’язувати цю проблему?
Якщо у вас будуть попередні відповіді або роздуми над цими запитаннями, то консультація виявиться більш продуктивною.
Чи обов’язково потрібно приходити удвох?
Бажано. В такому випадку у психолога є більше можливості допомогти вашій парі. Але не обов’язково. Якщо один із партнерів не хоче йти на прийом, не потрібно його примушувати. ви можете звернутися самі. У будь-якому випадку, сім’я – це завжди система відносин. Якщо змінюється одна ланка цієї системи, то змінюється і вся система.
Наведу приклад: жінка схильна ображатися на чоловіка. Після консультації психолога, вона починає вже по-іншому сприймати його дії та перестає сердитися. Чоловік перестає чути закиди та претензії з її боку, і своєю чергою, починає менше робити те, що могло б її образити. Це досить спрощений приклад, але принцип сімейної системи діє саме так.
Наскільки відвертими можна бути з сімейним психологом?
Найчастіше в основі сімейних проблем лежать невисловлені претензії партнерів один до одного. Іноді це можуть бути та зради, про які не знає друга половина. Виникає закономірне запитання: наскільки можна довіряти психологу? Чи не виявиться ця інформація розголошеною?
Суворе дотримання конфіденційності – це одна з першочергових гарантій сімейного психолога при консультації з особистих проблем. Будь-які питання, які ви обговорюєте з ним сам на сам, залишаються тільки між вами.
Інформація з вільної енциклопедії – Вікіпедія:
“У психології конфіденційність – це одне з основних прав клієнта. Інформація, що отримується при обстеженнях і практиці, не повинна бути доступною або розголошеною третім особам в тому випадку, якщо це може збентежити клієнта або заподіяти йому шкоду”.
Як проходить консультація сімейного психолога?
Зазвичай на консультацію приходять обидва (партнери). Спочатку спілкування проходить втрьох. Потім можливі варіанти, коли один з подружжя виходить, і спілкування триває з іншим. Після цього вони змінюються. В кінці зустрічі всі знову збираються разом, обговорюють те, що їм необхідно. А, можливо, всю консультацію пара проводить разом. Потім зазвичай вибудовується подальша схема роботи: чи є потреба в наступних зустрічах, з ким і як часто їх передбачається проводити.
Чи можуть проходити консультації сімейного психолога онлайн?
Так, онлайн консультації є доброю альтернативою очним зустрічам. А в деяких випадках можуть бути єдиним способом отримати допомогу сімейного психолога, для прикладу, коли пара знаходиться у різних містах або ж відсутня можливість бути одночасно в одному місці.
Консультації сімейного психолога онлайн мають свої переваги та недоліки, які ми розкрили у статті “Чи ефективна психотерапія онлайн?”.
Наші сімейні психологи можуть працювати за допомогою Viber, Google Meet, Skype.
Скільки коштує консультація сімейного психолога?
Ціна за одну консультацію становить 1200 гривень. Вона триває 55 хвилин. Якщо є необхідність, то проводяться повторні зустрічі. Вони можуть бути також спільні, або ж окремі, з кожним із партнерів.
Як записатися до сімейного психолога?
З сімейними парами в нашому центрі працюють: Світлана Соловей, Марія Міхліна, Анна Бородіна.
Записатися ви можете будь-яким зручним для вас способом:
За телефоном: +380 98 358 38 68
Електронною поштою: info@trevog-bolshe.net