Меню Меню
Наші Послуги Наші Послуги

Корпоративні послуги


Корпоративні тренінги, індивідуальні консультації та групи підтримки для компаній

У цьому розділі ми познайомимо вас з напрямками психологічної допомоги для працівників, які є переваги та труднощі впровадження системи охорони психічного здоров’я в організації та які у нас є пропозиції для компаній.

Корпоративні психологічні тренінги, індивідуальні консультації та групи підтримки – це довгострокова інвестиція в психологічне здоров’я та добробут співробітників у вашій організації. Дослідження показують, що психологічне здоров’я щільно пов’язане з ефективністю та продуктивністю роботи персоналу. Це безпосередньо впливає на підвищення конкурентоспроможності та прибутковості компаній.

Психологічна підтримка дає можливість співробітниками отримати знання про психологічні труднощі та їх профілактику, навчитися їх долати, ефективно керувати своїм психологічними ресурсами, підвищити стійкість до стресів, розвивають адаптивність, підвищують рівень згуртованості в команді, сприяють якіснішій комунікації.

Читайте також: Чому компаніям вигідно інвестувати у психологічне здоров’я співробітників?

Чому війна – важливий час для запровадження культури психологічного добробуту в організації?

Війна – велике  випробування для всіх: для людей, для бізнесу, для країни. Вона змушує жити у зовсім іншому ритмі та в найкоротші терміни приймати складні рішення. Це все впливає на психіку та може призводити до різноманітних психоемоційних труднощів. Коли ми говоримо про корпоративну культуру психологічного здоров’я, то тут першими починають бити на сполох фахівці HR департаменту та керівники компаній. Вони бачать, що навіть, якщо бізнес не сильно постраждав «фізично», і, здавалося б, може продовжувати працювати як раніше, то ось «психоемоційно» співробітники можуть бути просто не в змозі працювати. Тому зараз настільки зріс попит на послуги корпоративного психолога. Ми готові та знаємо як повернути вашій команді психоемоційну рівновагу.

Яким чином компанія може дбати про психологічне здоров’я своїх працівників? З чого варто почати впроваджувати систему підтримки психологічного здоров’я у компанії?

Почнемо з того, що необхідно внести турботу про психологічне здоров’я команди (mental health) до списку пріоритетних завдань на кризовий період. Відразу хочеться сказати, що досвід нашої співпраці з компаніями показує, що ця психологічна підтримка може бути різних форматів та різною за тривалістю. Не варто боятися, що подібна сфера виявиться для вашого бізнесу не “підйомною”. Наразі не час довгострокової психотерапії для кожного співробітника. Але для деяких ця форма турботи з боку компанії може бути дуже важливою.

По суті, можливі кілька напрямків у формуванні корпоративної культури психологічної допомоги:

Психологічна просвіта – тренінги та лекції.

Тобто навчання працівників базових правил турботи про своє психологічне здоров’я. У рамках цього напряму співробітники отримують знання про основні проблеми, які порушують їх емоційну рівновагу та ефективним технікам самодопомоги.

Для вирішення цих завдань добре працюють групові лекції або психологічні тренінги для компаній. Їхня величезна перевага полягає у тому, що з одного боку, співробітники отримують необхідні знання. З іншого боку – цей формат не вимагає від них озвучування особистих переживань. Він також дуже корисний тим, що дозволяє учасникам відпрацювати техніки та вправи для самодопомоги, перебуваючи при цьому в будь-якому місті чи країні. Цей формат дозволяє охоплювати весь штат співробітників за одну одиницю часу. Ну й останній «бонус» подібного формату – він дозволяє розвіяти власні хибні стереотипи про психологів. Просто кажучи, люди перестають боятися спеціалістів із приставкою «пси» у назві.

Обмеженням подібного напряму є відсутність індивідуального підходу. Є ймовірність, що проблема співробітника не покривається темою лекції або необхідне детальніше опрацювання персонального кейса. Для цих завдань добре підходить наступний напрямок.

Індивідуальні консультації для працівників.

У рамках цього напряму співробітники спілкуються з психологом індивідуально та конфіденційно. По суті, це звичайний візит до психолога, тільки оплачує його роботодавець. На цій зустрічі відбувається робота саме з персональним запитом клієнта. Переваги такого формату – максимальна ефективність для співробітника. Можливість підбору спеціаліста – консультанта, експертного саме у проблемі вашого співробітника. Для співробітника – це можливість отримати підтримку та цінні рекомендації, не боячись реакції колег, втрати репутації чи оцінки керівництва. Обмеження – це висока вартість для компанії такої форми роботи.

Психологи нашого центру будуть корисні у наступних напрямках:

 • Психоемоційні труднощі – стрес, тривога, паніка, депресивні стани, травма та ПТСР, втрата тощо.
 • Труднощі, які пов’язані з адаптацією до нових умов – вимушений переїзд, міграція, тимчасове переміщення, адаптація до нових умов роботи.
 • Труднощі у сімейних взаєминах – вимушене розставання, конфлікти, непорозуміння тощо.
 • Питання стосунків батьків та їх дітей – перепади настрою, адаптація, психологічна травма тощо.

Групи психологічної підтримки для працівників.

У цьому напрямі відбувається психотерапевтична робота з групами співробітників. Зазвичай, це невеликі групи, до 12 осіб. На зустрічі колеги обговорюють те, що їх турбує, отримують та надають підтримку, спільно розв’язують труднощі. Психолог при цьому допомагає створити психологічно безпечне середовище та допомагає групі у корисний спосіб досягати заданих цілей. Переваги такого формату роботи полягають насамперед у можливості отримати підтримку групи. Також це може дуже добре згуртувати команду, сприяти розвитку емпатії співробітників. Обмеження такого формату, мабуть, найбільш значущі, у порівнянні з навчанням та індивідуальними консультаціями. По-перше, цей формат можливий лише у колективах, де немає прихованих чи відкритих конфліктів, де є добрий рівень довіри між колегами. По-друге, тут набагато більше бар’єрів для відвертості. Членам команди часто буває складно показати свої почуття людям, з якими вони мають й надалі працювати. Це може викликати сором, провину, страх маніпуляцій «слабкістю» та інші почуття. І, нарешті, такі групи мають бути виключно добровільними. Цим правилом не можна нехтувати, особливо у разі наявності ПТСР у когось зі співробітників (що таке ПТСР читайте тут). Інакше подібна група може швидше зашкодити, ніж принести користь.

З якими труднощами можна зустрітися під час впровадження корпоративної психологічної допомоги?

Насамперед, стереотипи та страхи співробітників щодо психологічної допомоги та психологів. На жаль, досі поширені ідеї, що ходити до психолога – ознака слабкості, нестачі сила волі чи душевного нездоров’я.

По-друге, часто спрацьовує банальне незнання того, що входить до компетенції психолога та з якими запитами до нього варто звертатися.

По-третє, співробітники часто побоюються розголошення інформації, яку вони обговорюють на зустрічі з психологом. Хоча один із базових принципів роботи – це конфіденційність. Але ці побоювання все одно залишаються.

По-четверте, є побоювання, що звернення до психолога може негативно позначитися на кар’єрному просуванні. Раптом керівництво сприйме це як сигнал про «слабкість» співробітника або його «профнепридатність».

Й останнє, негативний досвід попередньої взаємодії із фахівцями, які проявили свою некомпетентність або допустилися помилки у допомозі. Все ж таки культура психологічної допомоги в нашому просторі зараз ще проходить етап активного становлення, і справді можуть бути прецеденти зіткнення з низькою підготовкою фахівців.

Також ми дуже хочемо застерегти щодо примусу співробітників відвідувати психолога. Психологічна допомога має здійснюватись лише за запитом. Навіть якщо HR або керівник відчуває, що психологічна допомога є обов’язковою для когось, він не має права вимагати звернення. Можливо, у цій ситуації має сенс провести діагностику співробітника (у цьому ми також можемо допомогти, розповімо нижче). Й це може допомогти у прийнятті рішення щодо звернення до психолога.

Чим наш центр може бути корисним?

За час війни ми побудували простий та ефективний алгоритм впровадження психологічної допомоги у компанію.

По-перше, ми надаємо весь спектр необхідних послуг для компанії. Ми можемо розробити та провести тренінг на ту тему, яка зараз є актуальною для вашої команди. Це може бути “Як зберігати емоційну рівновагу під час війни”, “Базова психологічна безпека”, “Стресостійкість”. Ми вже проводили ці тренінги для низки українських та міжнародних компаній. Більше тематик розкрито нижче. 

Ми також проводимо індивідуальні консультації для співробітників та групи підтримки.

По-друге, ми можемо провести діагностику співробітників, ми маємо розроблену батарею тестових методик, яка дозволяє самостійно оцінити різні аспекти свого емоційного стану.

По-третє, ми можемо детально та покроково роз’яснити всю необхідну інформацію для співробітників, щоб уникнути складнощів, про які ми говорили вище.

По-четверте, у нас вже розроблено чіткий алгоритм , який дозволяє співробітнику отримати психологічну консультацію максимально швидко.

Й на останок, у нас все прозоро : ми укладаємо офіційний договір про надання послуг, ми надаємо вам постійну звітність про те, як ми працюємо та що робимо. На нас можна розраховувати як на професійних та надійних партнерів, які допоможуть вам покращити емоційний стан ваших клієнтів.

Які вебінари та тренінги можна замовити у нас?

Досвідчені психологи нашого центру можуть провести для вашої компанії наступні тренінги:

Вебінар: “Як зберегти психологічну рівновагу під час війни”

Зміст:

 • Психологічні труднощі, з якими люди зустрічаються під час війни;
 • Як розпізнати постравматичний розлад, депресію, панічні атаки;
 • Що робити з провиною та злістю;
 • Способи саморегуляції емоцій та стійкості в кризових ситуаціях;
 • Методи допомоги близьким в регуляції їх емоційних станів.

Тривалість: 2 години

Формат: онлайн та офлайн

Ведуча: керівник центру та психотерапевт Дар’я Селіванова

Вебінар: “Як допомогти дитині пережити війну”

Зміст:

 • Які наслідки війни можуть бути для дитячої психіки?
 • Як допомогти впоратися з тривожністю?
 • Як допомогти впоратися з агресією?
 • Як допомогти впоратися зі страхами?
 • Як допомогти впоратися з травмуючими спогадами?
 • Як відповідати на незручні запитання?

Тривалість: 2 години

Формат: онлайн та офлайн

Ведуча: керівник центру та психотерапевт Дар’я Селіванова

Вебінар: “Практичні поради в боротьбі зі стресом в умовах воєнного стану”

Зміст:

 • Різниця між стресовою та травматичними реакціями людини;
 • Види стресу та реакцій на них;
 • Способи самостійної стабілізації;
 • Практичні рекомендації в боротьбі зі стресом;
 • Способи підтримки себе та відновлення ресурсів;
 • Досвід позитивних змін в кризових ситуаціях.

Тривалість: 2 години

Формат: онлайн та офлайн

Ведуча: психолог Анна Бородіна

ПТСР (пост травматичний стресовий розлад): як розпізнати у співробітника і що з ним робити?

Психологічна лекція з ПТСР для керівників та HR фахівців

Зміст:

 • Що таке ПТСР?
 • Симптоми ПТСР?
 • Як розпізнати ПТСР у співробітника?
 • Чого не можна робити з людиною з ПТСР?
 • Як допомогти співробітнику з ПТСР?

Тривалість: 2 години

Формат: онлайн та офлайн

Ведуча: керівник центру та психотерапевт Дар’я Селіванова

Також ми можемо розробити унікальний тренінг для вашої команди з урахуванням специфічного запиту, який є у вас.

Яка вартість корпоративних послуг?

Вартість визначається індивідуально, з урахуванням формату взаємодії.

Чи можуть тренінги, групи підтримки та консультації проходити онлайн?

Так, можуть. Ба більше, сучасні дослідження показують, що психологічна підтримка онлайн є такою ж ефективною, як і очний формат. А враховуючи гнучкість та доступність онлайн формату, має навіть переваги.

Що потрібно, щоб замовити послуги?

Надішліть нам заявку на пошту: info@trevog-bolshe.net або зв’яжіться з нашим адміністратором телефоном +38 (0‎98) 358 38 68.

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Ніна Доценко, HR People Partner в компанії MMDSMART

Записатися на консультацію

  Ви можете скористатися формою для запису на консультацію нижче:

   Ви можете замовити зворотний дзвінок використовуючи цю форму: