Меню Меню
Наші Послуги Наші Послуги

Психологічна підтримка після Коронавирусу


На сьогодні ми не можемо до кінця зрозуміти, як довго пандемія та коронавірусна хвороба або інші вірусні захворювання будуть визначати наше життя. Єдине, що ми знаємо, що це буде тривати довше ніж ми очікували.

Напевно вже кожна людина втомилася від наслідків цього вірусу й хочеться якомога швидше повернутися до життя в якому ми вільно пересуваємося світом, без зайвих хвилювань обіймаємося, вільно дихаємо та з більшою впевненістю дивимося в майбутнє.

Наслідки коронавірусної пандемії доторкнулися кожної людини. Для когось це була втрата чогось або когось важливого, хтось постав перед невідомими для себе труднощами, а до когось вона повернула старі.

З кожним днем, завдяки лікарям та науковцям, ми все краще розуміємо, яким чином цей вірус впливає на наше здоров’я та що ми можемо зробити задля попередження та одужання від його впливу. І сьогодні ми вже розуміємо, що коронавірус та його наслідки впливають не лише на фізичне здоров’я, а й на психоемоційний стан.

За останній рік, провели кілька незалежних досліджень, які показали зв’язок між коронавірусними хворобами та психічним здоров’ям. Найсвіжіше та найбільш надійне з останніх дослідження, яке було опубліковане 6 квітня 2021 року, підтверджує результати попередніх досліджень. В ньому провели аналіз більш як 230000 медичних карт, для того, щоб побачити цей зв’язок.

Воно показує, що упродовж 6 місяців після одужання близько 24% людей мали труднощі з психічним здоров’ям, 8,6% зустрілися вперше з цими труднощами.

Якщо розділити по групах, то:

 • з розладами настрою зустрілися (депресивні стани, БАР тощо) 13%, а вперше – 4%;
 • з тривожними розладами – 17%, а вперше – 7%;
 • психотичні розлади – 1,4%, вперше близько 0,5%;
 • вживанням психоактивних речовин – 6,5%, вперше – близько 2%;
 • безсоння – 5,4, вперше – 2.5%.

Також важливим наслідком є прожиття втрати близьких, однак наразі це питання немає окремих досліджень. З власного досвіду та припущень, ми можемо говорити про умовні 10% людей, які зустрінуться з втратою, безпосередньо чи опосередковано.

Наші спостереження також показують вказані дані досліджень, при роботі з клієнтами, які зустрілися з наслідками ковіду, ми бачимо, що труднощі виникають там, де людина найбільш вразлива. Що це значить? Для прикладу, якщо в людини попередньо були панічні атаки, то пандемія чи наслідки коронавірусної хвороби можуть стати критичною подією, яка повертає попередні труднощі (панічні атаки та пов’язані з ними страхи можуть повернутися) або робить їхній вплив сильнішим на життя (панічні атаки можуть ставати сильнішими, частішими та ширшими у своїх проявах). Або ж відбувається інакший сценарій, людина, у якої були відсутні психоемоційні труднощі може вперше зустрітися з ними.

Ці дані спонукали нас приділити окрему увагу наслідкам коронавірусної хвороби. Для цього ми розробили систему підтримки психоемоційного здоров’я для людей, на яких вони вплинули.

Наша програма складається з 3-х кроків:

 1. Психоемоційна діагностика впливу наслідків коронавірусної хвороби. Для цього ми використовуємо батарею тестів та діагностичну зустріч призначену виявити труднощі з пригніченим настроєм, втратою інтересу до життя, тривожності та труднощів зі стресом.
 2. Розроблення індивідуального плану відновлення психоемоційної стабільності. Після діагностичної сесії та опрацювання результатів тестів, психолог разом з клієнтом розробляють план роботи та визначають цілі, яких хочеться досягнути. В кожному випадку це буде індивідуальний план, адже психоемоційні наслідки проявлятися по-різному у кожної людини.
 3. Розвиток стресостійкості. На цьому етапі психолог допомагає скласти план запобігання повторення розвитку тих труднощів, з якими звернувся клієнт, проводиться ревізія усього, що відбувалося в процесі психологічної допомоги та розвивати навички стійкості до стресових ситуацій.

Хто спеціалізується?

В цьому напрямку у нас працюють Оксана Завітаєва, Катерина Катеринчук.

Скільки коштує консультація психолога в Києві?

Вартість консультації психолога – 1000 гривень (55 хвилин)

Також, більш детально з цією інформацією по інших напрямках ви можете ознайомитися в розділі — Послуги та Ціни

Як записатися на консультацію ?

Записатися Ви можете, зателефонувавши за номером: + (380) 98 358 38 68 або надіславши листа на електронну пошту: info@trevog-bolshe.net

 

Записатися на консультацію

  Ви можете скористатися формою для запису на консультацію нижче:

   Ви можете замовити зворотний дзвінок використовуючи цю форму: