Що робити, якщо ви розлучилися з коханими під час війни?


Що не варто робити:

1️⃣”Зливати” напруження, злість і втому на партнера та звинувачувати один одного. 

2️⃣ Приймати важливі рішення у стані стресу.

3️⃣ Уникати спілкування, відкладати стосунки та кохання “на потім”. 

4️⃣ Ставити своє життя на паузу. 

Що варто робити:

1️⃣ Пам’ятайте, що за кожним звинуваченням є якась потреба. Спробуйте визначити її самостійно та адресувати партнеру у позитивній формі. Наприклад: замість “Ти мене ігноруєш і я для тебе не важлива/ий”, сказати “Я скучив/ла, приділи мені, будь ласка, час, коли ти зможеш?”.

2️⃣ Не намагайтесь вирішити щось “тут і зараз”.

Відчуття самотності, та напруження, через вимушену відстань, може викликати бажання розірвати стосунки. Може здатись, що так вам буде легше і простіше, але насправді, це, скоріш за все, ваша захисна реакція на стрес.

3️⃣ Плануйте зустрічі за допомоги відеозв’язку чи телефоном,  підтримуйте романтичні стосунки.

У кожної пари є маленькі сімейні традиції та ритуали. Наприклад, снідати чи вечеряти разом, пити каву, щось бажати одне одному перед сном. Пригадайте, які приємності ви можете робити та плануйте це у форматі побачення (і так, вірт – це теж чудовий спосіб підтримати стосунки).

Якщо є можливість, надсилайте партнеру подарунки-сюрпризи. 

4️⃣ Плануйте спільні подорожі, фантазуйте про майбутню зустріч. Навіть якщо ви не знаєте коли саме вона буде, обговорюйте між собою ваші сімейні плани. 

5️⃣ Не забувайте про своє особисте життя, не ставте його на “паузу”.

Завмирання та уникання своїх потреб призводить до відчуття невдоволеності, яке ви можете транслювати у стосунках пари. Тому наповнюйте своє життя важливими, приємними та ресурсними активностями.

6️⃣ Нагадуйте собі про цінність партнера, підтримуйте, бережіть, грійтеся і спирайтесь один на одного.