Як швидко заспокоїтися на робочому місці: 7 технік, який має знати кожен рекрутер


1. Дихання за квадратом.

Якщо раптом вас захлеснуло сильними емоціями, знайдіть перед собою будь-який квадрат: екран монітора чи вікно цілком підійде. Зосередьте свій погляд на ньому і почніть дихати наступним способом: проводьте поглядом по верху, при цьому робите вдих, опускаєтеся з одного боку – затримуєте дихання, проводите поглядом з основи квадрата – робите видих, піднімаєтесь з іншого боку – знову затримка. Дихайте таким чином “по квадрату” близько 10-15 разів.

2. Гумка.

Нехай у вас серед робочих речей лежатиме гумка для грошей. Якщо відчуєте напад тривоги або страху, ви можете одягнути гумку на руку і легенько клацнути себе по руці. Це допоможе трохи переключити увагу та емоції трохи вщухнуть.

3. Планування “нервового зриву”.

Якщо вас застали неприємні емоції у розпал робочого дня, обов’язково заплануйте час, коли ви зможете переживати про те, що вас турбує. Наприклад: «Я тривожитимуся з 16 до 16.30». Тобто не намагайтеся просто придушити неприємний стан, а відведіть для нього спеціальний час.

4. М’яч.

Якщо ви відчуваєте, що вас накрило злістю чи агресією, ви можете непомітно вийти в туалет чи закритись у переговорі. Якщо ви працюєте з дому, то все ще простіше – знайдіть собі відокремлене місце у квартирі. Потім уявіть, що ви тримаєте над головою важкий м’яч. Вам потрібно напружувати всі м’язи, щоб утримувати його. Уявіть, що ви ще й стискаєте його, що є сили. Потримайте уявний м’яч секунд 10-15. І потім щосили киньте його якнайдалі. Повторити 4-5 разів. Кидати варто з видихом, можна зі звуком.

5. Метелик.

Ще одна техніка для боротьби із сильним страхом чи тривогою. Потрібно переплести руки так, як показано на малюнку, скласти на грудях і почати поперемінно поплескувати себе правою, то лівою рукою. Вправу робити 3-5 хвилин.

6. Прибирання.

Ще одна техніка, що допомагає при раптовому подразненні, образи чи агресії. Коли ми в такому стані, нам хочеться щось зруйнувати, чогось позбутися. Нехай це буде сміття, не розкладені документи, дублікати фотографій у телефоні. Почніть наводити порядок будь-де, викидаючи все зайве і знищуючи непотрібне.

7. Крапка.

Якщо ситуація, яка сталася, сильно емоційно зачепила вас, вам здається, що вона має велике значення. А що буде, якщо уявити, що минув рік. Або 5 років. Намалюйте на листку лінію, яка означатиме все ваше життя. А тепер позначте на ній крапку. Це ситуація. Спробуйте уявити, яке вона матиме значення, коли мине багато часу. Зробіть на лінії відрізок за рік. Через 5 років. Спробуйте уявити, дивлячись на всю лінію, чи згадаєте ви про цю подію взагалі через якийсь час? Як ви розповідатимете про неї друзям через роки?