На що варто звернути увагу при виборі психолога та роботі з ним?


Вибір психолога – це важливе рішення, яке може вплинути на ваше життя і добробут. Якщо ви розглядаєте можливість звернутися до психолога, то важливо врахувати кілька ключових факторів, щоб знайти того, хто вам підходить, та ваша співпраця була ефективна та комфортна. Тому ми зробили для вас збірку, на що слід звернути увагу при виборі псиолога та роботі з ним.

  • Кваліфікація та досвід психолога:

Важливо вибрати психолога, який має відповідну освіту, Також слід звернути увагу на досвід психолога у ваший конкретній проблематиці.

  • Стосунки з психологом:

Важливо відчувати комфорт та довіру до свого психолога, тому слід звернути увагу на те, які відчуття виникають під час розмови з ним.

  • Методи та підхід психолога:

Важливо знати, який підхід та методи використовує психолог. Наприклад, якщо ви шукаєте терапію, можна вибрати психолога з певним підходом (наприклад, когнітивно-поведінковий, гештальт-терапія тощо), який відповідає вашому запиту.

  • Ціна та доступність:

Важливо знати, скільки коштує консультація психолога та які є можливості оплати. Також слід звернути увагу на доступність локації та графік роботи психолога.

  • Результати терапії:

Якщо ви вже працюєте з психологом, важливо звернути увагу на результати терапії та відчуття після кожної зустрічі. Якщо ви не відчуваєте покращення, можливо, варто змінити підхід або знайти іншого психолога.

  • Конфіденційність:

Важливо, щоб психолог дотримувався етичних стандартів та зберігав конфіденційність вашої інформації. Ви можете запитати у психолога про його/її підхід до зберігання конфіденційності та про його/ії етичний кодекс.

  • Наявність рекомендацій:

Якщо у вас є друзі чи знайомі, які працювали з психологом, вони можуть рекомендувати вам його/її. Також ви можете знайти відгуки про психолога в Інтернеті.

  • Відкрита співпраця:

Робота з психологом – це співпраця. Важливо, щоб психолог був готовий слухати вас та сприймати ваш потреби, відповідати на всі ваші питання. Також важливо, щоб ви самі були відкриті до психолога та готові висловлювати свої емоції,думки та відчували, що ви можете говорити те, що вам не подобається у вашій взаємодії.