Техніка на відновлення відчуття безпеки та рівноваги


Ця техніка допомагає відновити рівновагу, почуття безпеки та заспокоїтися.

Для її виконання потрібно зручне місце, бажання та уява.

Ми пропонуємо для вас три формати – відео, аудіо та текст техніки:

 

Спершу я пропоную вам зайняти зручне положення. Ви можете лягти, або сидіти. Головне, щоб вас нічого не відволікало і не заважало. Закрийте очі або сфокусуйте погляд в одній точці. Зверніть увагу на своє тіло. Проскануйте його. Можливо деякі місця потребують додаткового розслаблення. Відчуйте це. Зробіть декілька глибоких вдихів – видихів. Видих має бути довший ніж вдвох. Відчуйте як видихаєте.

Коли відчуєте розслаблення, спробуйте у своїй уяві створити образ, який асоціюється у вас з безпекою, силою та мудрістю. Це може бути істота, казковий герой, тварина або місце. Намагайтеся обирати нейтральну фігуру, з якою у вас пов’язані лише приємні спогади. Зробіть максимально чітку візуалізацію обраної фігури або місця. Уважно придивіться в її образ, риси обличчя, погляд, статуру. Зверніть увагу на ваші відчуття. 

Уявіть що ця фігура знає про вас все – ваші думки, ваші переживання, ситуацію в якій вам не просто. І не зважаючи на це все, вона дивиться на вас з любов’ю, з бажанням допомогти вам, захистити вас, потурбуватися про вас. Уявіть цей погляд любові або відчуття теплоти місця яке ви обрали. Ніби все пронизано турботою про вас. Зверніть увагу на емоції, які викликає у вас ця взаємодія. Що відчуває ваше серце, як змінюється ваш стан. Що ви відчуваєте в тілі ? Які імпульси з’являються ? Які думки у вас виникають? Головне, щоб ви відчували себе безпечно. Відчували себе захищено. 

Дозвольте побути собі в цьому стані. Вдих-видих. Вдих-видих. Видих – видих. 

Коли ви наповнилися цим відчуттям турботи, спробуйте віддаляти образ який прийшов до вас. Поступово повертаючись в реальне місце в якому знаходитесь, зберігаючи відчуття безпеки. Коли будете готові, не поспішаючи почніть відчувати те, що вас оточує – запахи, звуки, місце в якому знаходите. Розплющуйте очі. Запитайте себе – що я бачу перед очима, які емоції відчуваю, які в мене тілесні відчуття зараз, які думки? 

Я вам бажаю, щоб цей безпечний образ був поруч з вами коли вам потрібно. Ви можете самостійно повертатися до нього, наповнюючись силою та спокоєм.

Більше технік тут: Техніки для зняття стресу.